23. 6. 2022

Dnes nad ránem se narodila krásná rezavá kobylka klisně Windmill Jadyn po hřebci Goldmane Red Alert.

24. 5. 2022

V jednu hodinu po půlnoci porodila Llanfrechfa Daffodil krásného hřebečka po Goldmane Red Alert. Dostal jméno Goldmane Daron.

28. 3. 2022

Dnes odjel do nového domova náš loňský hřebeček Goldmane Silent Windwaker. Přejeme jemu i jeho novým majitelům hodně štěstí a společné radosti!

29. 9. 2021

Včera odjel do nového domova náš odchovanec a vynikající plemeník Goldmane Red Alert, jeho odjezd byl pro nás trochu náročný, protože byl součástí našeho hřebčína 11 let a zanechal nám spoustu super hříbat, vždy předával milý charakter, nadprůměrné chody a výborný exteriér, bohužel už máme v chovu několik jeho dcer, dvě sestry a matku a tak nadešel čas se rozloučit, skvělé ale je, že tento mimořádný hřebec bude působit ve veřejné plemenitbě na Moravě, takže přejeme jemu i jeho novým majitelům hodně štěstí a těšíme se na další krásná hříbata!

12. 9. 2021

Goldmane Jack Daniels nás se svým týmem zvládl úspěšně reprezentovat na dalších akcích, na M&M výstavě v Opřeticích kde zvítězil ve výborně obsazené třídě hřebců všech sekcí a na výstavě v Plasích kde vyhrál třídu mladých hřebců českého chovu. Tento mladý plemeník nám dělá velikou radost!

7. 8. 2021

Dnes se v Olomouci konala Mezinárodní Výstava WP&C, na kterou jsme sice nevyrazili, ale náš hřebčín tam zastoupili hned dva naši odchovanci. Valášci a také bratři Goldmane Darth Vader a Goldmane Dickson se potkali ve třídě valachů, kde první místo získal Darth a Diksík byl druhý. Darth Vader se pak ve velké konkurenci stal šampionem valachů celé výstavy. Oba valášci se pak úspěšně předvedli i v speciálních třídách pod sedlem. Jsme na oba moc pyšní a jejich týmům posíláme velikou gratulaci!

25. 7. 2021

Včera jsme vyrazili na tradiční VI. Karlovarskou Welsh Pony a Cob & Shetland Pony Show, která se letos konala v Děpoltovicích. Opět nás reprezentovaly klisny našeho chovu tříletá Goldmane Silent Vision a pětiletá Goldmane Risky Business. V letošním roce byla zápisová třída otevřená pro klisny 3-5 leté, proto se obě naše holky potkaly ve stejné třídě. Úspěšnějsí byla Silent Vision, která třídu vyhrála, Risky Business se umístila hned za ní na druhém místě. Obě se panu posuzovateli hodně líbily a staly se pak v pěkné konkurenci ŠAMPIONKOU a RESERVE ŠAMPIONKOU kategorie welsh mountain pony. Silent Vision na závěr ještě získala titul ŠAMPION MLADÝCH celé výstavy. Výsledek nás hodně potěšil, zvlášt proto, že obě klisny jsou naše odchovy a Silent Vision je dokonce už druhá generace chovu Goldmane.

12. 6. 2021

Dnes jsme se účastnili Mezinárodního šampionátu welsh pony a kob v Hradci Králové. Naše dvě mladé klisny Goldmane Risky Business a Goldmane Silent Vision zde kromě výstavy absolvovaly také svod a uchovnění do české PK velšských koní. Obě klisny získaly zápis do HPK-AP. Ve výstavě se umístily na 1. a 2. místě ve svých třídách, Risky Business se následně stala VICEŠAMPIONKOU klisen WMP. Výstava byla již tradičně velmi příjemná a je velká škoda, že v budoucnu bude tento areál zbourán a tradice hradeckého šampionátu tím skončí.

31. 5. 2021

Dnes krátce před polednem se klisně Llanfrechfa Daffodil narodil krásný hřebeček po hřebci Goldmane Red Alert

25. 5. 2021

Dnes jsme se dozvěděli výsledky z Virtual Horse Show 2021, pořádané Asociací chovatelů miniaturních koní, kde sekci M&M hodnotil renomovaný posuzovatel z GB Robert Parker-Jones. Výstavy se účastnil náš odchovanec Goldmane Jack Daniels (v majetku hřebčína Naes) a získal zde 1. Místo ve třídě hřebců, titul GRAND VIRTUAL ŠAMPION HŘEBEC a nakonec SUPREME VIRTUAL ŠAMPION. Výstavy se účastnilo přes 40 koní různých plemen z celé republiky. Obrovskou gratulaci posíláme jeho týmu.

25. 5. 2021

Včera večer se klisně Windmill Jadyn po letech čekání narodila kobylka po hřebci Goldmane Red Alert, je veliká, silná a korektní, stejně jako její starší bratři a hned první den dala najevo jak výrazný bude mít pohyb. Toto spojení je opravdu úspěšné.

10. 5. 2021

Dnes ráno se u nás narodilo první letošní hříbě. Klisna Eppynt Silent Whisper porodila statného hřebečka po hřebci Goldmane Red Alert. Dostal jsméno Goldmane Silent Windwaker.

3. 5. 2021

Dnes odjel do nového domova Penboeth Persia, přejeme jemu i jeho novým přátelům hodně štěstí.

Nabízíme

  Prodej koní
příležitostně nabízíme k prodeji některá z našich hříbat, popřípadě starších pony více zde…
  Poradenství
pomoc při registraci velšanů do mateřské PK, nebo také při výběru, nákupu a transportu velšanů z GB, Holandska či Německa více zde…
  Tvorba www
moderní, responsivní webové prezentace nejen pro chovatele více zde…

Kontakt

  +420 607 871 490
  goldmane@centrum.cz
  www.goldmane.cz

Březí 60
335 01 Nepomuk
Czech republic

Sledujte nás

[ naposledy aktualizováno: 24.7.2022 (na prodej, výsledky) ]