Stáj Goldmane jako taková vznikla v roce 2000, i když první koně na statek v Kokořově dorazili rok předtím a do našich životů o několik desítek let dříve.

Zabýváme se chovem koní plemene welsh mountain pony (velšský horský pony). Od roku 2003 se věnujeme pony výstavnictví. Náš hřebčín je členem „the Welsh Pony and Cob Society“ - mateřské chovatelské organizace ve Velké Británii a prefix Goldmane je registrován u „Central Prefix Register“ což znamená, že zde narozená velšská hříbata ho mají před jménem. Všichni Goldmane welsh mountain pony jsou čistokrevní a plně registrováni v mateřské plemenné knize – „the Welsh Stud Book“. Stejně tak naši plemenní hřebci jsou pro tuto PK licentováni.

V létě 2008 jsme se přestěhovali a veškerý svůj chov převedli do pastevního režimu, takže od té doby už vlastně technicky nejsme "stáj". Momentálně tu kromě welsh mountain pony máme ještě welsh coba a welsh part bredku. Během historie tu přebývalo také několik koček, koz, želv a loveckých psů. Od jara 2013 přibyla nová vášeň, chov čistokrevných slepic plemene Maranska černá měděnokrká, modrá měděnokrká a spalsh white.

Náš hřebčín není komerční stájí. Nenabízíme ježdění ani výcvik, neprodukujeme každoročně množství hříbat na prodej a žádný z našich hřebců nepůsobí ve veřejné plemenitbě. Občas samozřejmě nabízíme některé odchovy k prodeji, protože máme omezené kapacity. Všichni tito poníci jsou od malička ošetřováni dětmi, zvyklí na veškerou manipulaci, již od hříběcího věku mají základní návyky. Každému jedinci se věnujeme individuálně podle potřeby. Mladé poníky nepřetěžujeme tvrdým výcvikem, raději klademe důraz na zdravý vývoj kostry a také na psychickou vyrovnanost. O tom, že se naši odchovanci prosazují v různých odvětvích se můžete přesvědčit v galerii.


Poděkování

Na tomto místě by myslím bylo vhodné poděkovat celé naší rozvětvené rodině, bez jejichž neocenitelné podpory, pomoci a trpělivosti, by se tu těžko něco mohlo realizovat. Děkujeme!

Goldmane Goldmane Goldmane Goldmane Goldmane Goldmane Goldmane Goldmane

Nabízíme

  Prodej koní
příležitostně nabízíme k prodeji některá z našich hříbat, popřípadě starších pony více zde…
  Poradenství
pomoc při registraci velšanů do mateřské PK, nebo také při výběru, nákupu a transportu velšanů z GB, Holandska či Německa více zde…
  Tvorba www
moderní, responsivní webové prezentace nejen pro chovatele více zde…

Kontakt

  +420 607 871 490
  goldmane@centrum.cz
  www.goldmane.cz

Březí 60
335 01 Nepomuk
Czech republic

Sledujte nás

[ naposledy aktualizováno: 29.10.2022 (aktuality, naši koně, na prodej) ]